Зі створенням ОТГ Рожнятівська громада матиме бюджет у 183 мільйони гривень

Згідно Перспективного плану формування об’єднаних територіальних громад Івано-Франківської області Рожнятівська ОТГ має об’єднати 15 сільських рад та 22 населених пункти, інформує WestNews з посиланням на Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Директор ІФ ЦРМС Руслан Панасюк наголосив, що об’єднана громада за своїми повноваженнями прирівнюється до районного центру. 22 сфери управління фактично перебирає громада – це освіта, медицина, культура, безпека, земля, адміністративні повноваження, фінанси та регіональний розвиток.

На виконання цих повноважень передаються і фінанси, якими раніше розпоряджався районний бюджет. Зараз це 6 податків, які зараховуються до місцевого бюджету, а в умовах ОТГ 46 податків і зборів залишається в бюджеті громади.

Якщо сьогодні бюджети сільських рад, які мають увійти до громади, сумарно складають 16,4 млн. грн., то зі створенням ОТГ Рожнятівська громада за попередніми розрахунками матиме бюджет у 183 мільйони гривень. З них 49 мільйонів – власні надходження, решта – це базова дотація, освітня та медична субвенція, які напряму надходитимуть у бюджет громади.

«В то й же час, як показують розрахунки, якщо не зачіпати сьогоднішню інфраструктуру, яка знаходиться на території Рожнятівської громади, то видаткова частина бюджету складе 182 мільйони гривень. Але громада, яка самостійно управляє, завжди знайде шлях зекономити, виявити втрати, вкласти в енергоефективність, щоб у майбутньому використати ці кошти на розвиток», – наголосив Руслан Панасюк.

В свою чергу радник з питань децентралізації ІФ ЦРМС Maksym Chopey додав, що істотною підтримкою для новостворених громад є інфраструктурна субвенція. За 3 роки реформи децентралізації Рожнятівська ОТГ, фактично, втратила близько 38 мільйонів гривень цих коштів. Адже цей вид державної підтримки надається лише на розвиток об’єднаних територіальних громад.

Також в рамках зустрічі йшлося про напрацювання плану дій та необхідних проектів рішень для створення Рожнятівської ОТГ. Наступним кроком мають бути громадські слухання у Рожнятові, який ініціює об’єднання громади.

Джерело