В Україні підскочать ціни на найпопулярніший продукт: коли і на скільки

Восени в Україні подорожчає хліб – вартість звичайного батона може вирости на 3-5 грн. Причин цьому відразу кілька – так, аграрії нарікають на складні погодні умови. Скільки коштуватиме хліб восени 2018 року і чого чекати українцям – у матеріалі OBOZREVATEL.

Неврожай і нові види хліба

Вартість хліба в різних регіонах відрізняється. В цілому це пов’язано як з конкуренцією місцевих виробників, так і з географічними особливостями конкретної області. У 2018 році через дощову погоду практично в всіх регіонах України аграрії зіткнулися з неврожаєм. Керівники великих компаній заздалегідь попередили – вже восени 2018 року ціни на хліб поб’ють нові рекорди.

Як пояснив OBOZREVATEL директор компанії “Агро-Центр” Дмитро Соломчук, це одна з основних причин подорожчання хліба в Україні. “Він підніметься в ціні у найближчі два тижні. Мінімальне подорожчання буде на 25-30%. Проблема поганого врожаю – загальносвітова. Погодні умови в Україні були складними, експортні ціни зросли. Якщо взяти східну Україну, то урожай був маленьким, західна частина країни ж постраждала від рясного дощу”, – пояснює Соломчук.