Тимошенко, Гриценко, Бойко, Ляшко, Порошенко – перша п’ятірка опитування, – соціологічна група “Рейтинг”. ІНФОГРАФІКА

Голова Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина” Юлія Тимошенко зараз є лідером президентського рейтингу в Україні.

Про це свідчать дані соцопитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” з 20 липня по 3 серпня 2018 року, повідомляє Цензор.НЕТ.

Лідером президентського рейтингу залишається Ю.Тимошенко, за яку готові проголосувати 17,7% тих, хто візьме участь у голосуванні і вже визначився з вибором. За А.Гриценка можуть віддати свої голоси 10,7%, Ю.Бойка – 8,9%, О.Ляшка – 8,5%, П.Порошенка – 8,3%, В.Зеленського – 8,0%, С. Вакарчука – 8,0%, В.Рабіновича – 5,9%. Рейтинг інших кандидатів менше 3%. Майже кожен п’ятий не визначився з вибором.

Як наголошується в прес-релізі, за результатами соцопитування, Ю.Тимошенко має сильні електоральні позиції в усіх макрорегіонах, з порівняно більш високими показниками на заході, в центрі і на півдні країни. Основна електоральна база А.Гриценка більше зосереджена в західних і центральних регіонах. П.Порошенко підтримують більш-менш рівномірно в усіх макрорегіонах, за винятком сходу. О.Ляшко більше підтримують на півдні і в центрі країни, С.Вакарчука – на заході. Виборців Ю.Бойка, В.Рабіновича і В.Зеленського відносно більше на сході і півдні країни, при чому перших двох відносно більше підтримують на сході, а В.Зеленського – на півдні.

Антирейтинг продовжує очолювати П.Порошенко: 50,4% респондентів не проголосували б за нього ні за яких обставин. Ю.Тимошенко, О.Ляшка, А.Яценюка не підтримали б у жодному разі 26-29%, О.Тягнибока – 18%, Ю.Бойка – 17%, В.Рабіновича – 15%, В.Зеленського – 13% , С.Вакарчука – 11%.

При цьому 16% опитаних вважають, що наступним президентом буде Ю.Тимошенко, 12,7% – П.Порошенко. Ще 6,7% вважають, що президентом стане Ю.Бойко, 4,7% – В.Зеленський, 3,7% – О.Ляшко, 3,4% – А.Гриценко, 2,9% – С.Вакарчук, 1,9% – В. Рабінович. Майже 40% опитаних не змогли спрогнозувати, хто буде наступним президентом країни.

Як зазначається в результатах дослідження, респонденти мало орієнтуються в тому, що збираються робити основні кандидати в разі обрання президентом: від 45 до 65% респондентів не орієнтуються в планах кандидатів.

Дещо вищий рівень обізнаності опитані мають щодо планів Ю.Тимошенко (46%). Трохи менше знають про програмні ініціативи О.Ляшка (39%) і П.Порошенка (36%). Майже 60% респондентів нічого не знають про плани Ю.Бойка та А.Гриценка. Двом третинам респондентів нічого не відомо про плани В.Зеленського і С.Вакарчука.

Як правило, порівняно краще орієнтуються в планах кандидатів старші виборці. У той же час, про плани С.Вакарчука і В.Зеленського краще обізнана молодь.

Майже половина опитаних однозначно мають намір голосувати на виборах президента, ще кожен п’ятий скоріше так, ніж ні.

Соціологічне опитування було проведене соціологічною групою “Рейтинг” з 20 липня по 3 серпня 2018 року. Дослідження охопило все населення України від 18 років, репрезентативність була представлена ​​за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Було опитано 2000 респондентів. Похибка дослідження становить не більше 2,2%.

Джерело