Сонячне затемнення 11 серпня: вплив на здоров’я та як вберегтись

Сонячне затемнення впливає на людину незалежно від того, спостерігає вона його, чи ні

Вже  11 серпня земляни зможуть побачити сонячне затемнення, яке стане останнім в “коридорі” літніх затемнень багатого на ці явища нинішнього року.

Однак цього разу українцям “не пощастило” – на території нашої країни затемнення не буде видно. Його побачать тільки в Канаді, Північній Європі, Гренландії, Казахстані, Киргизії, Монголії та Китаї.

Час затемнення з 11:02 до 14:30 за Києвом.

Та незважаючи на те, що в Україні цього явища не буде видно, українці не уникнуть негативного впливу затемнення. Тому важливо знати, чого не можна робити при сонячному затемненні і як вберегти своє здоров’я. Фахівці поділилися порадами щодо цього.

Медики, наприклад, не рекомендують проводити будь-які медичні операції, оскільки є великий ризик невдачі. Категорично не можна вживати алкоголь або наркотичні препарати. 11 серпня потрібно максимально обмежити себе від стресових ситуацій й інших неприємних переживань. Лікарі рекомендують не сідати за кермо, оскільки в період сонячного затемнення у людини погіршується концентрація уваги. Краще витратити час на спокійний відпочинок.

Більшість лікарів сходяться на думці, що сонячне затемнення впливає на людину незалежно від того, спостерігає вона його, чи ні. При цьому у деяких категорій людей затемнення може спровокувати фізичні або психологічні проблеми. Зокрема – біль голови, стрибки тиску, зниження імунітету і загострення хронічних захворювань.

Сонячне затемнення може викликати у людини безсоння, а отже і ряд інших проблем, наприклад, погане самопочуття, емоційну нестабільність.

Для того, щоб уникнути проблем і добре себе почувати під час затемнення, слід максимально виспатися, правильно харчуватися (не вживати занадто жирну і солону їжу), уникати важких навантажень, занять спортом і не перевантажувати організм.

Джерело