Сон понад 8 годин може свідчити про проблеми зі здоров’ям – дослідження

Вчені дійшли до висновку, що тривалий сон може свідчити про серйозні проблеми зі здоров’ям. Вони розповіли, скільки годин рекомендовано виділяти на сон та що робити у разі сонливості.

Новину передає «Преса України».

Американська кардіологічна асоціація оприлюднила результати нового дослідження. Так, група дослідників встановила, що сон тривалістю понад 8 годин може бути шкідливим для людини. Так, тривалий сон може бути пов’язаний з високим ризиком серцевих захворювань і навіть смертності.

«Це означає, що довгий сон може бути ознакою того, що ви маєте проблеми зі здоров’ям», – йдеться у дослідженні.

Тому експерти рекомендують лікарям звертати увагу на те, скільки спить їх пацієнт.

«Якщо сон триває 8 або й більше годин, необхідно провести додаткові обстеження, щоб виявити несприятливі серцево-судинні фактори ризику та обструктивного апное сну – серйозного розладу сну, який виникає при перериванні дихання людини під час сну», – прокоменутвала дослідниця Чунь Шінг Квок.

За її словами, середня тривалість сну в 10 годин вночі пов’язана з 30-відсотковим збільшенням передчасної смерті порівняно з 7-годинним сном. Крім того, в середньому 10 годин сну також прирівнюється до 56-відсоткового збільшення ризику смертності від інсульту та 49-відсоткового збільшення ризику смертності від серцево-судинних захворювань. Тим часом погана якість сну була пов’язана з 44-відсотковим збільшенням частоти ішемічної хвороби серця.

Тому ще одна рекомендація від дослідників – виділяти на сон 7-8 годин. Звісно, вік людини також має значенняє. Для прикладу, щоб відпочити людям старшого віку може знадобитись трохи більше часу.

«Є багато факторів, які неможливо визначити лабораторними методами. Ми не можемо сказати точно, що тривалий сон є вбивчим. Однак варто звернути увагу – що тіло дає вам певний сигнал про можливі проблеми», – додала дослідниця.

Як відомо, нове дослідження охопило понад 3 млн учасників та 74 попередні дослідження, в яких оцінювалась якість сну, серйево-судинні захворювання та смертність.