Гривня розпочала рік з рекордного зміцнення до долара – Bloomberg

у першому півріччі 2018 року. Як виявилось, нацвалюта відвоювала у долара більше позицій, ніж ларі та песо.

Новину повідомляє Bloomberg, передає «Преса України».

За даними іноземних експертів, за підсумками першого півріччя українська валюта, гривня, опинилась у списку тих, які показали найбільше зміцнення. Так, найвалюта зміцнилась до долара США на 7,7%. При цьому гривня залишила позаду грузинський ларі та колумбійське песо.

Як зазначає Bloomberg, на такий хід подій вплинула співпраця України з МВФ, яка дещо компенсувала повільний ріст економіки на тлі військового конфлікту, корупції серед вершків української влади.

«Для фінансової стабільності рівень резервів має вирішальне значення», -прокоментував заступник голови НБУ Олег Чурій.

За словами останнього, якщо регулятор побачить тенденцію до зниження інфляції, не виключено, що грошово-кредитна політика буде пом’якшена. Нагадаємо, Європарламент дав добро на виділення українській державі мільярда доларів в рамках макрофінансової допомоги. Перший транш Київ очікує отримати у вересні поточного року.

Як повідомлялось раніше, експерти попередили, що за планом влади гривня поступово слабшатиме й в результаті досягне позначки 30 грн за долар. До слова, починаючи з 1 січня 2018 року гривня відвойовує позиції у долара США. Нижче представлено зміну офіційного курсу гривні до долара.

Джерело